Wpływ Pycnogenol Strong na zespół zaburzeń koncentracji uwagi


Zespół zaburzeń koncentracji uwagi (ADD) oraz zaburzenia hiperkinetyczne – zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) u dzieci i dorosłych należą do jednostek z zaburzeniami zachowania takimi jak nadpobudliwość. Są to zachowania impulsywne, brak zdolności koncentracji nad powierzonym zadaniem. ADHD obejmuje szersze spektrum zaburzeń – nie tylko nadmierną aktywność fizyczną, ale także zachowania i zaburzenia na poziomie psychiki, które uniemożliwiają naukę lub pracę, nawet jeśli osoba ma w danym zakresie konkretne zdolności. Właśnie Pycnogenol jest substancją, która ma w przypadku takich zaburzeń pozytywny wpływ.

Suplement diety Pycnogenol Strong


Substancja Pycnogenol pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, likwidując wolne rodniki, które często są przyczyną uszkodzenia wielu tkanek organizmu oraz systemu odpornościowego. Pomaga poprawić krążenie krwi, pomaga wzmocnić naczynia włosowate, poprawić ich elastyczność i drożność. Wspomaga działanie antyhistaminowe. Pomaga chronić wzrok i skórę. Suplementy diety Pycnogenol i Pycnogenol Strong zawierają opatentowaną substancję Pycnogenol pozyskaną z kory sosny przybrzeżnej. W porównaniu do preparatu Pycnogenol, Pycnogenol Strong posiada: dwukrotnie wyższą zawartość głównego aktywnego składnika Pycnogenol (40 mg), tą samą ilość tabletek w opakowaniu (60 tabletek), polecana jest tylko połowa dawki dziennej (1-2 tabletki).

Zaburzenia koncetracji uwagi u dorosłych

Zwykle ADD objawia się w wieku 4-7 lat, ale schorzenie dotyka także nastolatków oraz osób dorosłych. Szacuje się, że około 30% dotkniętych schorzeniem, jest również obciążona ADD w dorosłym życiu. U osoby dorosłej fizyczna nadpobudliwość ustępuje wraz z wiekiem, jednak osoba taka nadal ma znaczne problemy z koncentracją, może być impulsywna, a nauczenie zachowań prospołecznych jest dla niej ogromnym wysiłkiem. Dorosłe osoby z ADD mają często problemy o charakterze osobowościowo-charakterowym, krótkotrwałe zaburzenia uwagi, mają zachwiany poziom koncentracji, posiadają słabe zdolności asocjacji społecznej. Tradycyjne leczenie prowadzone jest przy pomocy środków stymulujących centralny układ nerwowy. Jednak stosowane leki mają szereg skutków ubocznych, takich jak: zaburzenia snu, depresja i smutek, bóle głowy, bóle żołądka, podwyższone cieśnienie krwi, obniżenie umiejętności, zmiany zachowania.

Pozytywne reakcje na podawania Pynogenolu

Przyjmowanie Pycnogenolu sprawia nawet, że stany osób cierpiących na wyżej wymienione zaburzenie poprawiały się tak, że można było powoli odstawić leki. Po stosowaniu myśli były jaśniejsze, bardziej klarowne i spokojniejsze. Odchodziło uczucie przygnebienia i depresji. Dzieci zaczęły odczuwać coraz to większe szczęście. Poprawia sie koncetracja, przykładowo przy rozmowie osoba, która zażywa Pynogenol potrafi skupić myśli i lepiej słucha innych. Do tego, przechodziły wszelkie problemy jelitowe, a nawet poprawiał się wygląd zewnętrzny, poprzez zniknięcie cieni pod oczami. Stany depresyjne odchodzą w zapomienie, a pojawia się radość w życiu. 

Powyższe informacje wskazują na to, że Pycnogenol wspomaga łagodzić objawy ADHD. Może wspomagać hamowanie produkcji hormonów stresowych i wpływać na system neuroprzekaźników. Kwestia samego dokładnego mechanizmu wpływającego na objawy ADHD pozostaje nadal w kręgu badań naukowców.