Istotne działanie układu trawiennego

Każdemu z nas na pewno kiedyś przytrafiła się sytuacja, gdy w pośpiechu przed pracą jemy coś w biegu, szybko popijamy kawę czy inne napoje. Nagle po czasie w brzuchu zaczynają dziać się rewolucje. Brzuch zaczyna burczeć, przelewa się jego zawartość, mamy wzdęcia. Dlaczego tak się stało? Ponieważ właśnie zdenerwowaliśmy nasz mózg trawienny. Nie miał czasu w spokoju przyjąć pokarmu i zacząć w spokoju go trawić, kawałek po kawałku. Należy pamiętać, że istnieje znaczna różnica pomiędzy problemami zdrowotnymi spowodowanymi złym funkcjonowaniem żołądka, a nieprawidłową pracą jelit. Przy czym objawy w obu wypadkach mogą być takie same. Mało kto jednak zwraca uwagę na fakt, że właśnie rozwojowi poważnych chorób, jak na przykład nowotwór jelita grubego, zespół jelita drażliwego czy inne, można zapobiec. 

Fin Inubitabs to suplement diety wyprodukowany z korzenia cykorii, który zawiera inulinę. Inulina pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit i poprawia trawienie. Inulina wykazuje szerokie spektrum pozytywnych działań na organizm człowieka. Stymuluje wzrost i enzymatyczną aktywność naturalnych bakterii jelitowych z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus w jelicie grubym. Podobnie jak błonnik, inulina zwiększa objętość i poprawia konsystencję stolca, zwiększa częstotliwość wypróżniania się, dzięki temu zmniejsza ilość zaparć. Obniża pH stolca i ilość toksycznych metabolitów, szczególnie amoniaku. Obniża absorpcję lipidów i cholesterolu, a dzięki temu zmniejsza się ich poziom w surowicy krwi. Poprawia metabolizm i obniża absorpcję węglowodanów, normalizuje poziom glukozy. Poprawia skład i szybkość wytwarzania kwasów żółciowych. Poprawia biologiczną dostępność wapnia, magnezu i żelaza. 

Wpływ stresu na układ trawienny

Stres jest niespecyficzną i ostrzegawczą reakcją obronną, dzięki której organizm broni się przed naruszeniem równowagi. Zmiany, które wywołuje stres, są przejściowe, trwają tak długo, dopóki nie minie stan alarmowy. U swoich podstaw stres jest reakcją pozytywną, bez niego nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie ze zmianami i dostosować się do nich. W układzie trawiennym znajduje się rozległa sieć włókien nerwowych, które w określonych okolicznościach pracują samodzielnie. Stres ma ogromny udział w tworzeniu chorób układu trawiennego. Mogą wystąpić choroby funkcyjne, np. zespół jelita wrazliwego, czy też choroby narządowe, np. stany zapalne i infekcje. Nasze zdrowie jest ściśle powiązane ze sprawnym działaniem jelit i całego przewodu pokarmowego. To jak wchłaniamy składniki odżywcze i jak przebiega sposób trawienia jest kluczowe dla każdego organu w naszym organizmie.
 
Błonnik pokarmowy Loclo NSP to także kurkuma pomagajaca zachować zdrową wątrobę. Cynamon dla komfortu w żołądku oraz rozmaryn dla lepszego trawienia tłuszczów. Błonnik zawarty w produkcie pochodzi z jabłek i otrąb owsianych. Doskonale poradzi sobie z dolegliwościami związanymi z żołądkiem. Po użyciu błonnika będziemy czuć się lżej, a dodatkowo wpłynie to pozytywnie na nasze zdrowie. 

Przewód pokarmowy odpowiada za przyswajanie substancji odżywczych z pokarmu. Jego praca zależy od współdziałania innych narządów. Dla prawidłowej pracy układu kluczowe jest również dobre ukrwienie czy też stan hormonalny. Dolegliwości pokarmowe mogą być wynikiem niezdrowej diety, ale też świadczyć o zaburzeniu innych narządów lub nawet przyczyniać się do tego stanu.