Gentle Move, to suplement diety oparty na wyciągach roślinnych i ziołowych, który w naturalny sposób mają wpłynąć na usprawnienie perastaltyki jelit oraz równowagę pracy układu pokarmowego. Na recepturę składa się mieszanka Triphala (Amalaki, Bibhitaki, Haritaki), wiąz czerwony i korzeń prawoślazu, które w korzystny sposób wpływają na trawienie i wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego, w tym jelit.

Wsparcie dla trawienia i zdrowa przewodu pokarmowego

  • Magnez
Szacuje się, że podczas przetwarzania żywności następuje utrata 80-90% magnezu. Nic więc dzinwego, że prawie 70% ludzi nie otrzymuje wystraczającej ilości tego niezbędngo makroelementu. Magnez wspomaga wiele funkcji w organizmie, na przykład zdrowe kości, funkcje psychologiczne czy działanie mięśni, przyczynia się także do utrzymywania normalnego metabolizmu energetycznego - produkcji energii i skurczy mięśni, jest istotny dla zdrowia nerwowego. 

  • Wyciąg Triphala
Pochodzący z owoców amalaki (agrestu indyjskiego), bibhitaki i haritaki, wyciąg Triphala odgrywa znadzącą rolę w tradycji ajurwedyjskiej od ponad 1000 lat. Uważany za filar wsparcia przewodu pokarmowego w Ayurveda, Triphala zawiera wiele bioaktywnych związków. Jego głównymi składnikami są taniny, kwas galusowy, kwas elagowy i kwas chebulinowy - silne przeciwutleniacze. Zawier równieź flawonoidy: kwercetynę i lutenolinę, a także różne saponimy, antrachinony i aminokwasy. Triphala może również wspierać prawidłowe trawienie i wchłanianie pokarmu, dbając o zdrowie jelit i zachowanie równowagi trawiennej. 

  • Wiąz czerwony 
Wiąz czerwony jest powszechnie znany ze swojej tradycyjnej roli wspierającej zdrowie jelit. Jest on bogaty w kojący śluz - gęstą, śliską substancję, która może pokryć wyściółkę żołądka i jelit celem ułatwienia przepływu treści jelitowej. 

  • Korzeń prawoślazu 
Althaea officinalis, bardziej znana jako prawoślaz lekarski, jest wieloletnim ziołem pochodzącym z Europy. Jego piękne, białe i różowe kwiaty można znaleźć naturalnie wzdłuż brzegów rzek i słonych bagien, ponieważ preferuje wilgotne, piaszczyste gleby. Korzeń prawoślazu jest od wieków stosowany w tradycyjnym ziołolecznictwie. Uważa się, że wspomaga zdrowie błon śluzowych w całym przewodzie pokarmowym, a jego śluz, substancja podobna do soku, łagodzi jego wszelkie pozdrażnienia.


Jakie są główne korzyści dzięki składnikom pochodzenia roślinnego? 
  • Wspomaga przewód pokarmowy 
  • Pomaga w prawidłowym trawieniu
  • Może wspomagać zdrowie jelit
  • Naturalnie wspomaga wypróżnienia

Gentle Move jest przeznaczony do hydratacji jelita poprzez przyciąganie i zatrzymywanie płynów w jelicie grubym. To pomaga zmiękczyć stolec i zapewnia kojące substancje odżywcze do system jelit. Gentle Move jest specjalnie opracowany aby korzystać z trzech różnych mechanizmów środków przeczyszczających: zapewnienieluzu, osmotyczne nawodnienie i łagodne działanie pobudzające.