https://www.naturalsite.pl/Suplement-diety-na-uklad-moczowy-Ury-NSP-p211

Każdy kto doświadczył problemów z układem moczowym, wie jakie może to być dokuczliwe i nieprzyjemne. Zasadniczą rolę w układzie moczowym odgrywają nerki, które regulują gospodarkę wodną, sodową, potasową, wapniowo-fosforanową, a także regulują ciśnienie tętnicze krwi. Rolą układu moczowego jest usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii oraz regulacja zawartości wody w organizmie.

Układ moczowy to jeden z ważniejszych systemów w ludzkim organizmie. Jego zadaniem jest utrzymanie równowagi płynów ustrojowych poprzez filtrację krwi i tworzenie moczu z usuniętych z niej substancji. Nieustanna praca nerek reguluje zawartość soli oraz kwasów w organizmie. W ciągu doby przez nerki przepływa ok. 170–180 litrów krwi, z czego ok. 1,5 litra zostaje wydalone w postaci moczu. 
Nieprawidłowe działanie układu moczowego może spowodować nie tylko nietrzymanie moczu, ale konsekwencje znacznie poważniejsze, m.in. zatrucie organizmu.

Aby wspomóc układ moczowy, Nature’s Sunshine stworzyła produkt o nazwie URY zawierający mieszankę roślin takich jak: proszek żurawinowy, ziele pietruszki, korzeń hortensji krzewiastej, korzeń berberysu zwyczajnego, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń dzięgielu chińskiego, kwiat chmielu zwyczajnego, ziele skrzypu polnego, korzeń prawoślazu lekarskiego, owoc cytryńca chińskiego, proteiny kukurydzy oraz koncentrat z liści brzozy.

Ury, to suplement diety bogaty w witaminy i minerały(C, B1, B2, D3, magnez, czy potas). Magnez pomaga organizmowi w kontroli przepływu moczu. Może być też pomocny w przypadkach nocnego moczenia. Potas pomaga utrzymać roztwór innych minerałów w moczu, zatem pomaga zapobiegać odkładaniu się ciężkich minerałów w nerkach lub w pęcherzu.

Istotnymi składnikami w tym produkcie są zioła. Przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, dzięki swojemu działaniu wspomagają fizjologiczna równowagę pH w żołądku. Zawarty w produkcie berberys zwyczajny wzmacnia wydzielanie gruczołów trawiennych oraz poprawia apetyt. Udowodniono, że berberys jest silnym immunostymulatorem, ponieważ pobudza aktywność makrofagów. 
  • Liść brzozy wspomaga procesy trawienia i detoskykacji organizmu.
  • Prawoślaz lekarski ma działanie antybakteryjne oraz jest kojący dla jamy ustnej i gardła.
  • Skrzyp polny wzmacnia ściany naczyń i może przyczynić się do remineralizacji ciała.
  • Ponadto zawiera spore ilości substancji mineralnych, w tym krzem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Ury skuteczny jest również przy menopauzie. Kwiat chmielu zawarty w produkcie Ury pomaga kobietom radzić sobie z objawami związanymi z menopauzą, takimi jak uderzenia gorąca, pocenie się, niepokój i drażliwość.

Napar z chmielu działa skutecznie przy zasypianiu, łagodzi nadpobudliwość, ma zastosowanie w leczeniu gruczołu krokowego, usprawnia trawienie. Wyciągu z szyszek używa się na wrzody i trudno gojące się rany, ze względu na silne
właściwości bakteriobójcze. Odpowiada za detoksykację organizmu, a zawarty w produkcie owoc cytryńca chińskiego przydatny jest do utrzymania fizjologicznych funkcji oczyszczających. Żurawina dzięki bogatej zawartości witamin pomaga walczyć z infekcjami, grypą, dezynfekuje, odkaża gardło. Działa zatem jak swoisty antybiotyk. Żurawina potrafi z sukcesem hamować wzrost i rozwój komórek
nowotworowych.  Zarówno korzenie, jak owoce pietruszki i ich przetwory zwiększają przesączanie w kłębkach nerkowych, a jednocześnie zwalniają zwrotną resorpcję w cewkach, dzięki czemu zwiększają ilość wydalanego moczu. 

Właściwości wszystkich tych roślin sprawiają, że Ury poprawia kondycję układu moczowo- płciowego, działa przeciwzapalnie, pomaga w zapobieganiu kamicy nerkowej oraz reguluje równowagę wodno-elektrolitową.