https://www.naturalsite.pl/Suplement-diety-na-odbudowe-chrzastek-stawowych-Chondroityna-NSP-gratis-p922

Co to jest chondroityna?

Chondroityna jest organicznym związkiem chemicznym, mukopolisacharydem zaleczanym do grupy glikozoaminoglikanów. W organizmie ludzkim pełni niezwykle istotną rolę, stanowiąc jeden z najważniejszych składników chrząstki stawowej. Siarczan chondroityny zapewnia właściwy poślig, zapobiegając nadmiernemu tarciu ruchomych elementów stawów.  

Jakie działanie na organizm ma chondroityna? 

Chondroityna, którą znamy jako lek, charakteryzuje się doskonałą wchłanialnością z przewodu pokarmowego. Chondroityna ochrania stawy, a dodatkowo umożliwia im bezpieczny ruch. Wśród jej właściwości znajdziemy np. wytwarzanie substancji, która amortyzuje wpływ sił zewnętrznych. Chondroityna wykazuje również działanie przeciwbólowe. Dzięki niej stawy mają dużo większą wytrzymałość, a także elastyczność. Warto zaznaczyć, że jest to substancja endogenna – czyli wytwarzana przez organizm.
Chondroitynę możemy przyjmować profilaktycznie, w okresie wzmożonej aktywności fizycznej. Dzięki temu ochronimy nasze stawy przed urazami oraz niedoborami mazi międzykomórkowej. W sprzedaży znajdziemy chondroitynę w różnych preparatach. Na rynku istnieją zarówno leki, jak i suplementy diety. Jeśli zależy nam na dobrych rezultatach, najlepiej będzie, gdy wybierzemy lek. Dzięki temu mamy pewność co do ilości substancji zawartej w tabletce. Sięgając po suplement, najczęściej mamy do czynienia ze zbyt małą dawką, której stosowanie i tak nie przyniesie żadnych korzyści.

Chondroityna jako suplement diety

Niezależnie od stosowania leków, warto rozważyć suplementację chondroityny. Na rynku dostępne są preparaty zawierające w swoim składzie nie tylko chondroitynę, ale też wszystkie niezbędne substancje maksymalizujące jej skuteczność, w tym siarczan glukozaminy. 
Zachowanie zdrowych stawów zależy od odpowiednich działań profilaktycznych. Warto stosować preparaty na stawy, które zawierają unikalne połączenie substancji budulcowych i wspomagających stawy, takich jak: kolagen, glukozamina, chondroityna i kwas hialuronowy. Dostępne są w tabletkach i wygodnych saszetkach do rozpuszczania.

Chondroityna, jej zastosowanie w kosmetyce. 

Substancja znana pod nazwą chondroityna jest również z powodzeniem wykorzystywana w kosmetyce. Najczęściej znajdziemy ją w preparatach pielęgnujących ciało. Niewielkie jej ilości możemy spotkać zarówno w kremach, jak i w balsamach. Dodatkowo chondroityna stosowana jest w produkcji różnych maści oraz żeli, które działają pomocniczo w leczeniu chorób stawów oraz kości. Niektóre balsamy z dodatkiem chondroityny polecane są również w leczeniu owrzodzeń oraz ran różnego pochodzenia.