https://www.naturalsite.pl/Suplement-diety-na-dozywienie-komorek-Chlorofil-NSP-p894

Co to jest chlorofil pod kątem składu chemicznego?
To cząsteczka, która zawiera niemal 3% magnezu i przybiera formę czterech pierścieni pirolowych. W przyrodzie najczęściej występuje chlorofil a oraz chlorofil b - oba rodzaje pełnią w procesie fotosyntezy odmienne role. Co ciekawe, budowa chlorofilu jest zbliżona do hemoglobiny, czyli barwnika nadającego naszej krwi odcień czerwony. 

Jakie właściowści ma chlorofil?

Działanie chlorofilu pod postacią zielonych warzyw jest znane już od wielu lat, choć stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że są one tak zdrowe właśnie z uwagi na obecność tego barwnika - wcześniej, wszystkie korzyści z ich spożywania przypisywane były minerałom i witaminom. Chlorofil wpływa korzystnie na całokształt organizmu człowieka i wspiera różnorodne układy - od układu krążenia, po trawienny. Składnik ten przede wszystkim:

 • Oczyszcza organizm poprzez usuwanie toksyn oraz regulowanie pH organizmu.
 • Wzmacnia odporność, wspomaga walkę z wirusami i bakteriami, zapobiegając chorobom i zakażeniom.
 • Podobnie jak krzem działa przeciwstarzeniowo, dodatkowo wydłuża cykl życia naszych komórek oraz łagodzi podrażnienia skóry i wspomaga jej regenerację.
 • Odbudowuje uszkodzoną florę bakteryjną w jelitach, dzięki czemu usprawnia trawienie i zapobiega wzdęciom oraz dolegliwościom żołądkowym.
 • Zawarty w nim magnez koi nerwy i wspomaga redukcję stresu, korzystnie oddziałując na układ nerwowy.
 • Stymuluje wydzielanie hormonów u kobiet, stabilizuje nieregularne cykle miesiączkowe oraz pobudza produkcję mleka.
Ponadto, pozwala zniwelować nieświeży oddech. Informacja dla tych, którzy się odchudzają – chlorofil na odchudzanie jest naprawdę dobry - potrafi pomóc w poprawie procesów trawienia i wpływa na lepszą kontrolę naszej wagi. Chlorofil zastosowanie ma też we wszelkich zabiegach związanych z dbałością o naszą skórę. Te fakty są potwierdzone naukowo.

Dla kogo jest chlorofil?

Od małego słyszymy byśmy jedli dużo warzyw. Niezależnie od wieku, czy problemów zdrowotnych wiemy, że warzywa możemy jeść i w niczym nam nie przeszkadza. Dokładnie tak samo jest z chlorofilem, czy w postaci wspomnianych warzyw czy w postaci suplementu. Nie ma reguły przez jaki czas możesz stosować chlorofil. Również tyczy się to suplementacji. Najważniejsze by nie przyswajać ogromnych ilości, bo jak wszystko może wtedy przynieść niepożądane skutki. Jednak co zrobić, gdy chcesz wzbogacić swój organizm o chlorofil, a niekoniecznie masz zamiar jeść o wiele więcej zielonych warzyw? Chlorofil suplement diety będzie rozwiązaniem! Tak więc chlorofil w postaci suplementu mogą przyjmować:

 • osoby starsze
 • osoby, które chcą zachować zdrowie, energię oraz kondycję
 • osoby, przewlekle stresujące się
 • osoby zmęczone fizycznie i psychicznie
 • osoby, które chcą zadbać o swoją skórę oraz samopoczucie
 • osoby, które czują dolegliwości z układu pokarmowego
Często, możemy usłyszeć, że chlorofil to zielona krew, dzięki niemu rośliny wytwarzają tlen a my ten tlen wdychamy. Chlorofil posiada ogrom pozytywnych właściwości dla naszego organizmu. Dlatego powinniśmy uwzględnić jego dużą ilość w naszej diecie by żyć długo i zdrowo.

Chlorofil NSP  to, bestseller wśrod suplementów diety,  który ma niezliczone zasługi dla zdrowia. Orzeźwiający, miętowy smak natychmiast poprawi Twoje samopoczucie. Działa dodatkowo jak wewnętrzny dezodorant, poprawiając zapach ciała i z ust. Szybko można stwierdzić wzrost energii, zapewne przez dożywienie komórek. Przywraca  właściwe pH w organizmie, a tabletki  na zgagę już nie będą Ci  potrzebne. Jelita i wątroba zaczną pracować jak powinny. Nie bez powodu otrzymał nagrodę Nobla.