Jakie są zalety pasty do zębów bez fluoru?

Jeszcze kiedyś żyliśmy w przekonaniu, że pasty do zębów, które zawierały w sobie fluor były bardzo dobre i tylko właśnie on potrafił dokładnie umyć i dbać o zęby. Lecz obecnie już wiadomo, że zbyt duża ilość fluoru w paście do zębów jest szkodliwa. Fluor nie powinien zaszkodzić w jeśli będzie dostarczany w niewielkich ilościach. Dlatego powstały pasty do zebów, które nie zawierają w sobie fluoru i sa bezpieczne szczególnie dla dzieci. 

Jakie pasty do zębów bez fluoru są polecane?

Pasta do zębów Susnhine Brite - w składzie można znależć składniki, które są znane, między innymi mentol, który doskonale odświeża jamę ustną. Węglan wapniowy poleruje zęby, a wodorowęglan sodowy neutralizuje kwasy bakteryjne. Za walkę z przebrawieniami odpowiada dwutlenek krzemu. Składniki są pochodzenia roślinnego, co czyni pastę wyjątkową. Balsamowiec mirra i wyciąg z owocu czarnego bzu zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych w jakie ustnej. Wyciąg z zielonej herbaty pomaga zapobiegać parodontozie, posiada właściwości przeciwpróchnicze oraz przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Gorzknik kanadyjski pomaga w zapobieganiu zapaleniu dziąsęł. W celu uzyskania maksymalnego rezultatu należy pozostawić spienioną pastę na minimum minutę w ustach, a następnie wypłukać. 

Pasta do zębów z aktywnym węglem FinClub bez fluoru - oczywiście pasta mimo, że posiada aktywny węgiel, to nie barwi zębów. Wręcz przeciwnie, sprawia, że z każdym myciem stają się bielsze. Jest to składnik naturalnie wybielający. Wyciąg z kory sosny nadmorskiej działa antyoksydująco i zwalcza bakterie. Pomaga utrzymać świeży oddech na cały dzień. Łagodzi stany zapalne dziąsęł i zapobiega podrażnieniom. 

Pasta do zębów hydroksyapatytem bez fluoru Fin Club - jest to pasta, która pomaga pozbyć się osadu na zębach. Utrzymuje zdrowe i białe zęby przez długi okres czasu. Zawarty hydroksyapatytam wapnia zabezpiecza szkliwo przed uszkodzeniami oraz niweluje uszczerbki na powierzchni zebów. Tworzy barierę antybakteryjną. Codzienne stosowanie sprawi, że nasz oddech będzie świeży przez cały dzień. Pielęgnuje dziąsła. 

Dlaczego warto używać pasty do zębów bez fluoru?


- mniejsze ryzyko wystąpienia próchnicy
- bezpieczne dla dzieci
- bielsze zęby
- świeży oddech na długo
- mniejsze ryzyko zapalenia dziąsęł
- dobrze sie pieni i rozprowadza
- oddala możliwość przedawkowania fluoru
- nie zawierają szkodliwych składników

Jakie jest ryzyko związane z używaniem pasty do zębów z fluorem?

Używanie fluoru przyspiesza proces starzenia się. Mogą wystąpić zaburzenia pracy tarczycy, a nawet kruchość kości. Osłabia działanie układu nerwowego i odpornościowego. Zaburza wchłanianie magnezu i wapnia. Natomiast nadmiar fluoru może doprowadzić nawet do powstania fluorozy. Oznacza to nieprawidłowe tworzenie się szkliwa. Jest to dość poważna choroba. Objawia się często przebarwieniami zębów. Fluor występuje nie tylko w paście, ale jest dodawany do herbat, serów czy produktów glutenowych. Dlatego mając na uwadze te wszystkie rzeczy lepiej wybrać pasty, które nie zawierają fluoru.