https://www.naturalsite.pl/Pasta-do-zebow-bez-fluoru-Sunshine-Brite-NSP-gratis-p883

Higiena jamy ustnej – czy wiesz, jak zrobić to właściwie?

Codzienna profilaktyka, w tym odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów, pomaga zapobiec problemom jeszcze przed ich pojawieniem się. Jest także mniej bolesna, tańsza i mniej niepokojąca niż leczenie chorób, którym nie udało się zapobiec.
Pomiędzy regularnymi wizytami u stomatologa każdy z nas może wykonywać proste czynności, które znacznie obniżają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, chorób dziąseł i innych problemów jamy ustnej. 
Czynności te są następujące:

    • dokładne szczotkowanie zębów 2 razy dziennie oraz codzienne stosowanie nici dentystycznej,
    • przestrzeganie pełnowartościowej diety i ograniczanie przekąsek pomiędzy posiłkami,
    • stosowanie odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej 

Dlaczego warto stosować pastę do zębów bez fluoru?

Skutkiem długotrwałego przekroczenia bezpiecznej dawki fluoru jest fluoroza zębów oraz szkieletu. Na początku na zębach pojawiają się białe plamki, a następnie szkliwo ciemnieje i pęka. Dodatkowo zakłócony zostaje metabolizm komórek tworzących kości, przez co kości stają się bardziej kruche, a więzadła tracą swą elastyczność.

Neurotoksyczne działanie fluoru

Fluor wykazuje również silne działanie neurotoksyczne, wpływa degeneracyjnie na korę mózgu oraz móżdżek. Przekroczona dawka fluoru skutkuje uszkodzeniem narządów rozrodczych i bezpłodnością oraz zwiększa prawdopodobieństwo poronienia. Fluor jest bardzo toksyczny także dla płodu. Może powodować zwiększone ilości wolnych rodników, które jak wiadomo mogą zapoczątkować zmiany nowotworowe.
Badania wykazały, że szczególnie niebezpieczne dla kości i zębów jest spożywanie razem kofeiny i fluoru (np. napoje energetyzujące), co powoduje zbyt duże kumulowanie się fluorków w kościach, natomiast ich duży niedobór następuje w zębach. Fluor zazwyczaj kojarzony jest z ochroną zębów i zapobieganiem chorób jamy ustnej.

Zdrowy układ pokarmowy zaczyna się w jamie ustnej.

Pasta do zębów od Nature’s Sunshine dzięki starannie dobranym składnikom kompleksowo zadba o zdrowie Twojej jamy ustnej. W składzie Sunshine Brite znajdziesz doskonale Ci znane składniki powszechnie stosowane w produkcji past do zębów, takie jak mentol, który doskonale odświeża jamę ustną, węglan wapniowy polerujący zęby, wodorowęglan sodowy, który neutralizuje kwasy bakteryjne, czy dwutlenek krzemu, który doskonale radzi sobie przebarwieniami nie uszkadzając szkliwa. 
Zawiera kojący żel Aloe Vera, wyciąg korzenia kurkumy – antyseptyk, pomagający przy leczeniu paradentozy ,stevię, które daje słodycz paście i skutecznie hamuje wzrost i rozmnażanie się bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych w jamie ustnej. Traganek, zawierający bioflawonoidy, saponiny i garbniki, które oddziaływają na błonę śluzową jamy ustnej ochronnie i przeciw zapalnie. Nie zawiera fluoru.