Olejek eteryczny mięta pieprzowa NSP 


Jest obdarzony odżywczyn miętowym aromatem, który posiada właściwości chłodzące i rozgrzewające. Wspomaga koncentracje i działo ożywczo. Dzięki czemu nasze codzienne działania będa skuteczniejsze i efektywne. Olejek idealnie sprawdzi się przy codziennym jego stosowaniu. 

Zastosowanie olejku eterycznego mięta pieprzowa


 • pomoga przy nadmiernym apetycie, wdychając go szybciej poczujesz uczucie pełności
 • działa przeciwbólowo na stawy, zmniejsza obrzęki
 • ma działanie chłodzące, można stosować przy gorączce
 • działa przeciwbakteryjnie, czyli jest skuteczny przy leczeniu trądziku
 • jest to znany sposób na mdłości i bóle głowy
 • stymuluje wzrost włosów, działa antyseptycznie na skórę głowy, a włosy odzyskują blask
 • dodawany jest do past do zębów, więc również poprawia oddech, zwalczając zarazki
 • zmniejsza nudności wywołane chemioterapią
 • olejek miętowy jest wiatropędny i dlatego pomaga usunąć nadmiar gazu
 • odstrasza kleszcze, mrówki, pająki, karaluchy, myszy i inne robaki
 • poprzez nawilżenie spalonej skóry i łagodzenie bólu, olej z mięty pieprzowej jest domową receptą na oparzenia słoneczne

Zastosowanie lecznicze olejku eterycznego z mięty pieprzowej


Wdychanie tego olejku pomaga zmniejszyć uczucie zapchanych zatok, a także działa na zatkany nos, astmę, zapalenie oskrzeli, przeziębienie i kaszel. Rozluźnia przewody nosowe i oczyszcza nos z wszelkich zanieczyszczeń i pyłków. Przy kontaktowym zapaleniu skóry, łagodzi wypryski i eliminuje swędzenie. Poprawia krążenie krwi, badania wykazały, że gdy tylko opar olejku eterycznego dotknie końca zakończeń nerwów węchowych, następuje natychmiastowy wzrost częstości tętna i krążenia krwi. Pobudzający efekt zwiększonego krążenia krwi pomaga dotlenić narządy i zwiększyć metabolizm. Poprawia to funkcje poznawcze i chroni przed chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera i demencja. Ponadto zwiększone krążenie krwi może zapobiegać powikłaniom cukrzycowym.

Dlaczego olejki eteryczne NSP?


Olejki są najcenniejszym darem natury. Są cenione za smak, zapach, ale nie tylko. Przede wszystkim za wspaniałe właściwości lecznicze. Potrafią odmienić nasz życie, poprzez pozytywny wpływ na ciało i umysł. Olejki NSP posiadają gwarancję pochodzenia. Dzieki temu zyskujemy zupełnie nowy poziom co do czystości produktów. Każda kropla oleju ma za zadanie działać tak, jakby chciała tego natura. Czyli nic nie zostało odebrane czy też zmienione. 


Jak najlepiej stosować olejek eteryczny z mięty pieprzowej?


Idealnym zastosowaniem będzie użycie dyfuzora do olejków eterycznych. Czyli tak zwana aromaterpia. Jest nowym podejściem nurtu holistycznego do zdrowia. Uzycie dyfuzora jest prostym rozwiązaniem od oderwania się od codziennych problemów. Dyfuzor rozbija olejki na malutkie drobinki dzięki zastosowaniu strumienia powietrza pod wyskoim ciśnieniem i przy pomocy dyszy rozpylającej. Idealnie wpływa to na nasze ciało i umysł.