Jak wspomóc funkcjonowanie mózgu?


Mózg jest narządem, bez którego organizm nie może żyć. Niestety, czesto zapominamy, aby o niego dbać. Z medycznego punktu widczenia najważniejsza jest ciagła stymulacja pracy mózgu. Z wiekiem nasz mózg popada w rutynowe działania, przestajemy uczyć się nowych rzeczy. 

Jak wspomóc pracę mózgu?


Jedną z prostszych metod jest odpowiednia dieta. Najważniejszymi składnikami dla odpowiedniego funkcjonowania mózgu są flawonoidy, które znajdują się w owocach i warzywach. Polifenole występują szczególnie w produktach pochodzenia roślinnego. A kwasy tłuszczowe omega 3 możemy znaleźć w rybach czy orzechach. Aby mózg mógł się prawidłowo rozwijać potrzebny jest mu odpowiedni sen, a mianowicie odpowiednia ilość tego snu. Prawidłowa higiena snu zmniejsza ryzyko demencji oraz choroby Alzheimera. Kolejną metodą na poprawienie funkcjonowania mózgu jest aktywność fizyczna. Ma wiele popartych naukowo korzyści dla zdrowia, takich jak uwalnianie substancji chemicznych poprawiających nastrój i zmniejszanie produkcji hormonów stresu. Ćwiczenia stymulują również wzrost komórek mózgowych. 

Suplement diety fin Fosfosercaps FinClub

Ten suplement diety został stworzony dla osób starszych, studentów i tych, którzy mają bardzo wymagającą pracę oraz osoby, które pozostają w stresie. Fosfosercaps zawiera substancje czynne, które w znaczący sposób poprawiają i stymulują efektywność impulsów mózgowych wspomagających funkcjonowanie mózgu, koncentrację i witalność, pamięć, odpowiedź na stres mentalny. Korzyści z suplementacji Fosfosercaps jest mnóstwo. Poprawia pamięć i witalność. Wspiera koncentrację i opanowuje stres. Na dodatek poprawia nastrój.

Jakie są substancje czynne zawarte w fin Fosfosercaps?

Fosfolipidy – seryna fosfatydowa, jest to najważniejszy fosfolipid w mózgu i kwas fosfatydowy. Skuteczność działania tych substancji potwierdzona jest wieloma badaniami klinicznymi. Badania dotyczące wpływu seryny fosfatydowej na pamięć i nastrój, były w większości prowadzone przy dziennej dawce 300 mg (1 kapsułka fin Fosfosercaps zawiera 100 mg seryny fosfatydowej). Zaleca się stosowanie suplementu diety w ciągu dnia. Stosowanie suplementu diety wieczorem może powodować problemy z zasypianiem lub bezsenność, ponieważ seryna fosfatydowa ma działanie pobudzające. 

Skuteczność seryny fosfatydowej jest potwierdzona badaniami. A jest to między innymi poprawa pamięci, łagodzenie objawów stresu, objawów depresji i chorób psychicznych związanych z porami roku. Pobudzenie funkcji kognitywnych u osób starszych. Poprawa stanu u pacjentów z chorobą Alzheimera. Łagodzenie objawów demencji. 

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.