Jak radzić z infekcjami grzybicznymi paznokci?

Grzybicą paznokci jest bardzo łatwo się zarazić.
Zwłaszcza, gdy często uczęszczamy na basen, saunę czy siłownie. Nawet przymieżając buty na gołą stopę, możemy narazić się na infekcję. Grzybica jest chorobą zakaźną, która jest wywoływana przez mikroskopijne grzyby. Mogą być zaatakowane paznokcie czy też skóra. Jest to dość spory problem wśród społeczeństwa i niestety wciąż wzrasta. Grzybica sięga ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci. Nieleczona, może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Leczenie grzybicy jest procesem bardzo długim i trudnym. 

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

- rozdzielanie się paznokcia na warstwy,
- pogrubienie płytki paznokciowej,
- nienaturalne wygięcie paznokcia,
- duża łamliwość,
- kruchość i pękanie paznokci,
- zapalenie wału paznokciowego,
- zmiana zabarwienia paznokci na biały lub żółty kolor,
- nadmierny świąd. 

Jakie są przyczyny grzybicy?

Grzybica paznokci często jest konsekwencją nieleczonej grzybicy stóp. Towarzyszy jej nadmierny świąd, pieczenie czy też ból przy wykonywaniu codziennych czynności. Niestety, bardzo łatwo jest nam zarazić się grzybicą na basenie. Często nie chodzimy w klapkach, a nigdy nie wiadomo, kto jak dba o swoje stopy. Również, gdy nosimy cudze buty czy skarpety, bardzo łatwo możemy nabawić się grzybicy. Nawet przymierzając buty w sklepie na gołą stopę. U kobiet jeszcze jednym czynnikiem, który powoduje grzybicę, mogą być wizyty u nieprofesjonalnej stylistki paznokci. Za każdym razem nowe przyrządy, którymi posługuje się kosmetyczka, muszą być swieżo wyjęte z nowego opakowania. Natomiast czynnikami ryzyka, które zwiększają ryzyko pojawienia się grzybicy, są otyłość, cukrzyca, a nawet anemia. Wystąpienie jej może mieć też związek z długotrwałym zażywaniem antybiotyków czy chemioterapią. 

Jak zapobiec powstaniu grzybicy?

Aarkada serum regeneracja skóry i paznokci swoim działaniem regeneruje i odbudowuje płytkę paznokcia i skóry. Jest to idealne rozwiązanie w walce z grzybicą. Serum jest stworzone na bazie naturalnego kolagenu i olejku z drzewa herbacianego. Zmniejsza stany zapalane dzięki właściwościom antyseptycznym i antybakteryjnym. Zawarty w nim kolagen jest odpowiedzialny za odpowiedni poziom wody w naskórku, regeneruje i zmiękcza. Natomiast olejek z drzewa herbacianego jest stworzony do walki z infekcjami. Łatwo przenika przez skórę, za czym idzie szybkie działanie antybakteryjne. Przyspiesza gojenie ran i stanów zaplanych. Natomiast gliceryna łączy ze sobą te dwa składniki, dzięki czemu wzmacnia ich działanie.

- serum regeneruje płytkę paznokcia i przyspiesza jej odbudowę,
- niweluje odkształcenia,
- zapobiega rozwojowi grzybicy
- wspiera proces leczenia rozwarstwiających się paznokci,
- zapobiega nawrotom infekcji,
- chroni i nawilża

Jakie jest działanie Arkada serum na twarz?

Należy pamiętać, że produkt działa cuda również do stosowania na skórę twarzy. Przede wszystkim doskonale pielęgnuję skórę trądzikową. Po depilacji, goi podrażnienia i powstałe krostki. Sprawia, że skóra zaraz po użyciu jest zregenerowana, ujędrniona i nawilżona. Dodatkowo spłyca powstałe wcześniej blizny, a nawet pielęgnuje rany po oparzeniach. Wygładza zmarszczki i łagodzi trądzik ropowiczy.

Jak stosować serum Arkada?

Ilość stosowanego serum naprawdę nie musi być duża, aby zadziałało. Sposób użycia na płytkę paznokcia i skóry wokół niej jest banalnie prosty. Należy nanieść pipetą jedną kroplę produktu. Następnie dokładnie wmasować w skórę i paznokcie. Dla jak najlepszego rezultatu, powinno się powtarzać czynność 1-3 razy dziennie. Sposób użycia serum na twarz i dekolt wygląda następująco. Przy użyciu pipety 1-2 krople serum nanieść na umytą i wilgotną skórę twarzy i dekoltu. Dla lepszego efektu, raz w tygodniu można wykonać peeling. Najlepsze efekty uzyskuje się przy regularnym stosowaniu serum. Zmiany przed i po są odczuwalne w bardzo krótkim czasie. 

Jakie są działania wspomagające walkę z grzybicą?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej higienie stóp i rąk. Przycinane zakażonych paznokci przyspieszy proces dojścia do pięknych i zadbanych stóp i dłoni. Nie należy kozrstać z akcesoriów do paznokci innych osób. Zawsze pamiętaj, aby dokładnie wycierać ciało w czysty i suchy ręcznik, a przede wszystkim swój własny ręcznik. Klapki na basenie czy saunie, to obowiązek! Zaleca się noszenie skarpetek i obuwia, które umożliwiają cyrkulację powietrza. 

Leczenie grzybicy skóry i paznokci jest długotrwałe. Należy więc zapobiegać, aby nigdy nie doszło do sytuacji zarażenia się infekcją grzybiczą.